امروز خبر آمد که شورای عالی شهرسازی و معماری، حکم تغییر کاربری زمین‌های دارآباد تهران را صادر کرده است. البته پیش از این شورای عالی، کمیسیون ماده ۵ شهرداری تهران با تغییر کاربری این زمین‌ها از «فضای سبز» به «مسکونی» موافقت کرده است. با این خبر، شهرداری تهران هم به جمع رقیبان در مجموعه رقابت‌های «تخریب سرزمین پیوست!

اول از همه، هیئت وزیران در وقت اضافۀ سال ۱۳۹۱ مصوبه‌ای را ابلاغ کرد که به معدن‌کاوان اجازه می‌داد تا در تمامی مناطق چهارگانه، بدون نیاز به مجوز سازمان حفاظت محیط زیست اکتشاف و استخراج معدن را آغاز کنند. بعد از آن چند روز قبل مجلس هم ماده ۶۳ الحاقی لایحه بودجه ۱۳۹۲ را به تصویب رساند و بر اساس آن راه‌اندازی واحدهای تولیدی  کشاورزی و دامداری و… در زمین‌های خارج از حریم‌های شهری و مورد موافقت سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها را «بدون نیاز به اخذ مجوز تغییر کاربری» مجاز می‌کرد. البته مجلسی‌ها امروز مصوبه‌شان را تغییر دادند و عبارت «خارج از محدودۀ شهرها و روستاها» را از آن حذف کردند تا حتی پارک‌های جنگلی داخل حریم‌های شهری و روستایی نیز از این ماده در امان نباشند.

حالا هم که در همکاری بی‌سابقه‌ای، شهرداری تهران و دولت برای تغییر کاربری اراضی دارآباد در شمال شرق تهران پاشنه‌ها را ور می‌کشند تا هم صحبت‌های رهبر انقلاب را درباره فضای سبز حریم شهرها نادیده بگیرند و هم به جای درخت، برج‌های ۱۰ طبقه سبز کنند.

مسابقه آغاز شده! همه دستگاه‌ها هم با تمام توان دارند تلاش می‌کنند تا از خود زخم‌های عمیق‌تری بر پیکر این سرزمین وارد کنند.

یاد آن جک معروف «مارادونا را ول کنید، غضنفر را بچسبید» می‌افتم!

اگر بازهم ریزگرد در آسمان دیدید، اگر شاخص کارکرد محیط زیستی کشور افت کرد، اگر قیمت مواد غذایی سر به فلک کشید و مجبور شدیم برای سیر کردن شکممان نفت بدهیم و غذا بگیریم، اگر منابع آب کشور خشک شد و توانستیم به عنوان اولین نسل در تاریخ بشریت، بستر رودخانه‌های پرآبی مانند کارون را ببینیم، تقصیرها را به گردن مارادونا نیاندازید! این بیچاره خیلی وقت است که بازنشست شده؛ دور و برتان را نگاه کنید، احتمالاً غضنفر در همین نزدیکی است و در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شده!